Başarı Hikayelerimizden Öne Çıkanlar

Banu

Güz

Kurumsal Satış Direktörü @ Samsung

Çukurova Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği

Profesyonel hayatımda bende en çok iz bırakan eğitimler, mentorluklardır. Mentorluğun gücünü keşfettiğimde bu alana yatırım yapma kararı vermiş ve sertifika sürecine girmiştim. Genç arkadaşlara ulaşabileceğim Mentorink' i öğrendiğimde ise tereddütsüz kaydoldum. Süreç problemsiz işlediği gibi eşleştirme de mükemmel yapılıyor. Teşekkürler Mentorink!

Banu Güz Melih Kılıç

Melih

Kılıç

Elektrik - Elektronik Mühendisliği

İzmir Ekonomi Üniversitesi

Aynı yöne bakan 2'lerin daha iyisi için 1'likte yol almaları ve heybelerindeki öğretileri paylaşmaları çok kıymetli. Somut ve de anlamlı örnekler ışığında bu farklı gelişimde menti olarak yer almak ise büyük keyif.

Lale

Kof

CIO @ P&G Türkiye

Boğaziçi Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

Profesyonel hayatımın en zor dönemeçlerini başarıyla geçmemi, doğru soruları sormamı sağlayan, güçlü ve zayıf yönlerimi keşfetmemde bana yardımcı olan ve bu şekilde kendi yolumu bulmamı sağlayan mentorlarıma borçluyum. Mentorink'ten haberdar olunca hemen parçası olmak ve mentor olarak katkıda bulunmak istedim. Mentimin bu yönde hızla ilerlediğini görmek beni çok mutlu ediyor. Bundan daha büyük bir ödül düşünemiyorum.

Lale Kof Mahmut Kafkas

Mahmut

Kafkas

Bilgisayar Mühendisliği

Boğaziçi Üniversitesi

İş hayatına adımını yeni atmış biri olarak tam da en çok ihtiyacım olduğu anda mentorumla tanıştım. Kendisi her anlamda çok başarılı ve yetkin. Onun yönlendirmesi ve tecrübeleri ışığında kariyerime doğru açılardan bakabilmek gerçekten benim için eşsiz bir fırsat.

Burak

Gökçe

Ürün ve Proje Müdürü @ Volt Enerji & Bilişim

Boğaziçi Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Tecrübelerimi fırsat buldukça çevremdekilerle paylaşıyordum. Ancak, anlattığım kişiler çoğu zaman öğrenmeye istekli olmadıklarından anlattıklarım havada kalıyor ve hevesim kaçıyordu. Mentorink sayesinde keyifle aktarım yapacağım doğru mentiyi buldum.

Burak Gökçe Selman Parlak

Selman

Parlak

İşletme

Boğaziçi Üniversitesi

Mentorum bana kariyer yolunda yürümeyi öğreten bir baba gibi yardımcı oldu. Artık adımlarımı daha sağlam basıyorum. Mentorink benimle aynı yollardan geçmiş bir büyüğümden enfes bilgililer öğrenmemi sağlayan başarılı bir mentorluk sistemi.

Burcu

Annakkaya

Danışman @ Allianz, Münih

M.A. Munich Ludwig Maximilian Üniversitesi, Psikoloji

Deneyimlerimizi daha anlamlı kılan şey onları paylaşmaktır. Yoksa CV’nizde duran birkaç parlak cümlenin sizden başka kimseye faydası yok. İşte bu noktada Mentorink söyleyecek sözü ve paylaşacak kalbi olan mentorlar ile geleceği şekillendirmek isteyen motivasyonu yüksek mentileri buluşturuyor, ve siz bu buluşma ile başkasının hayatına dokunurken kendi yolunuzu da aydınlatıyorsunuz. “Birlikte” fark yaratmaya başlıyorsunuz.

Burcu Annakkaya Deniz İş

Deniz

İş

Endüstri Mühendislği

ODTÜ

Mentorink sayesinde öncelikle sohbet etmekten çok zevk aldığım bir arkadaş edindim. Kafama takılan sorulara benimle birlikte kafa yorabilecek, tecrübelerini benimle paylaşarak bana yol gösterebilecek birinin desteğinin ve uzun soluklu hedeflerimi, başarılarımı ve başarısızlıklarımı biriyle paylaşmanın çok önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu fark ettim.

Burç

Tanır

Kurucu ve CEO @ Prisync

Boğaziçi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

Üniversite'de okurken keşke olsaydı dediğim bu platformdan, bugün mentor olarak faydalanıyorum. Benimle benzer zorlukları yaşayan bir insana, yaşadıklarımdan derlediklerimi aktarmak oldukça zevkli. Ayrıca, karşınızdaki insanı daha iyi dinlemeye ve anlamaya yönelik bir egzersiz olarak da son derece yararlı buluyorum.

Burç Tanır Burcu Şaşkın

Burcu

Şaşkın

Endüstri Mühendisliği

ODTÜ

Hayatımın her alanında seçenekler arasında boğulan birisi olarak, benimle aynı pencereden bakan, fakat benden daha deneyimli birinin olması hayatımda fark yarattı. Teşekkürler Mentorink :)

Gözde

Tuzcu

Araştırma Görevlisi @ PTG, Eindhoven

Ph.D. TU Eindhoven, Kimya

2’nin Gücü"ndeki sır, bence mentor-menti ilişkisinin karşılıklı yer değiştiren bir devinim haline getirmesi. Mentorink girisimi, online bir platform yaratarak, "2’nin Gücü"nün bireysel gelişimi her alanda desteklemesine olanak verdi.

Gözde Tuzcu Almila Ceren Baykan

Almila Ceren

Baykan

Genetik ve Biyomühendislik

Bilgi Üniversitesi

Üniversiteden yeni mezun olduğum şu dönemde, gelecek planlarım konusunda kararsızlık yaşarken Mentorink sayesinde bu süreçlerden daha önce geçmiş olan Gözde ile tanışmak ve deneyimlerinden faydalanmak benim için çok iyi bir fırsat oldu.

Çağlar

Öner

Ürün Müdürü @ Bertrandt, Almanya

Bilkent Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği

İş hayatımın başlarında yaşadığım tipik problemlerin ve bunlara üretilen keşfi zor - kendisi kolay çözümlerin ortak problemler olduğunu gördüğümde, benimle aynı yollardan geçmekte olan arkadaşlarla bu bilgileri paylaşmak istedim. Yapılan paylaşımların iki taraf için de yararlı olduğunu görmek keyif verici.

Çağlar Öner Burak Abacı

Burak

Abacı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Bilkent Üniversitesi

Mentorink ile birlikte aynı sektör ve meslekte yeni mentorlar tanıyarak çevrem genişledi ve bu durum geleceğim ile ilgili kaygılarımı oldukça azalttı. Ayrıca kendime olan güvenimi de artırdı çünkü yanımda hep beni desteklediğini hissettiğim birileri vardı.

Asil

Şenol

Satış Uzmanı @ Hyundai

Bilkent Üniversitesi, İşletme

Mentorink sayesinde iş hayatına giriş döneminde yaşadıklarımı, sonrasında edindiğim tecrübeleri bu yoldan geçmek üzere olan biriyle paylaşmak keyifliydi. Aynı zamanda kendimi geliştirmek adına iyi bir motivasyon kaynağı olduğunu düşünüyorum. Mentorink ekibinin eline sağlık :)

Asil Şenol Şeyda Ilgaz

Şeyda

Ilgaz

Endüstri Mühendisliği

Bilkent Üniversitesi

Üniversiteden yeni mezun biri olarak hangi yöne gitmem gerektiğine karar verme sürecindeyim. Bu noktada, tecrübelerini içtenlikle paylaşan bir mentorla tanışmış olmak büyük bir şans benim için. Yolumu aydınlatan mentoruma ve Mentorink’e çok teşekkürler!

Mehmet Sencer

Karadayı

Kurucu ve CEO @ sciRobot

ODTÜ, Bilgisayar Mühendisliği

İnsanların hayatlarına dokunmak, onlardan etkilenmek ve onlara etki edebilmek hayatın en temel ve güzel unsurlarından. Mentorink tüm bu süreci muhteşem kolaylaştırmakta ve bu yüzden benim için çok kıymetli.

Mehmet Sencer Karadayı Yunus Eren Güzel

Yunus Eren

Güzel

Bilgisayar Mühendisliği

Bilkent Üniversitesi

Daha önce birçok kişiden yardım istemiştim ama hep girişimimize uygun olmayan basmakalıp cevaplarla karşılaştım. Mentorink sayesinde elimdeki malzemelerle en iyi ne yapabileceğimi benimle birlikte düşünen ve daha önce benzer zorlukları yaşamış bir girişimci ile tanışma fırsatı buldum.

Aysu

Erdoğdu

Sosyal Girişimci @ Eşya Kütüphanesi

ODTÜ, Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Hayatımdaki rehberler hem bana hem yaptığım işlere hep katkı sağlamıştır. Mentorink ile aldığımı geri vermeye başladım, keyifle. Bu işin iki taraflı öğrenme ve aydınlanma sağladığını da yaşayarak görüyorum. İlk düzenli mentorluk tecrübemi kolaylaştıran Mentorink’e kocaman teşekkürler!

Aysu Erdoğdu Gizem Dikdere

Gizem

Dikdere

Endüstri Mühendisliği

Boğaziçi Üniversitesi

O kadar şanslıyım ki Mentorink, gelecekte ne yapmak istediğimi ciddi ciddi düşünmeye başladığım sırada hayatıma girdi. Kendimi keşfetme yolculuğumda, Aysu bana çok samimi ve güvenilir bir ortam sağladı ve sağlamaya devam ediyor.

Altuğ

Bayram

Yazılım Mühendisi @ Ix Software Technologies

M.Sc. TU Munich, Bilgisayar Mühendisliği

Mentorink, birbirini tanımayan ama birbirine benzeyen iki insanı bir araya getiriyor. Bu da mentorluk sürecinin belki en zor kısmı olan güven ve saygı ilişkisinin kurulmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca mentorluk konusunda yol göstererek sürecin en verimli şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Altuğ Bayram Gökhan Karaova

Gökhan

Karaova

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

ODTÜ

Mentor sahibi olmak başarıya giden yolda önemli bir ayrıcalık. Mentorunuzun sizinle aynı yollardan geçmiş olması ise eşi bulunmaz bir hazine. Mentorink sayesinde hem doğru mentoru buldum, hem de mentorumla gelecek için en doğru hamleleri belirleyebiliyorum.

Büşra

Zengin

Eğitim ve Gelişim Uzmanı @ Eczacıbaşı

Bilkent Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler

Mentorink mentorluğu herkese ulaştırması açısından çok güzel bir fikir. Özellikle üniversitede geleceğe dair bir çok belirsizlik içindeyken fikir alabileceğin, daha önce aynı şeyleri yaşamış biriyle konuşmak çok rahatlatıcı bir şey, ancak bu kişiyi bulmak hiç de kolay değil. Neyse ki Mentorink kişiyi tam ihtiyacı olan kişiyle eşleştiriyor. Başkalarının hayatında küçücük de olsa bir fayda sağlamak için çalışmak çok keyif verici.

Büşra Zengin Esra Karaşin

Esra

Karaşin

Kimya Mühendisliği

ODTÜ

Geleceği planlamak ve doğrularımı keşfetmek zor bir süreç. Bu süreci aynı yollarda yürümüş biri ile geçirmek benim için çok önemli bir fırsat. Mentorum ile yaptığım paylaşımlar ve ondan öğrendiklerim ile birlikte daha doğru kararlar aldığımı; içinde bulunduğum koşulları daha verimli hale getirdiğimi düşünüyorum. Bu noktada Mentorink bizim için çok güzel bir araç oldu

Efe

Bozkır

Proje Uzmanı @ Texas Instruments, Münih

M.Sc. TU Munich, Bilgisayar Mühendisliği

Benimle aynı yollardan geçen birisine yardımcı olabilmek, onun bu yolları daha bilinçli geçmesini sağlamak beni mutlu ediyor. Mentorink de bunu tecrübe etmek için harika bir platform. Bu sayede hem ben hem de mentim yeni şeyler öğreniyor, keşfediyoruz.

Efe Bozkır Cenk Cidecio

Cenk

Cidecio

Bilgisayar Mühendisliği

ODTÜ

Benim geçtiğim yollardan daha önce geçmiş birinin ışığında hayata dair sorularımın cevaplarını keşfetmek ve birlikte öğrenmekten büyük keyif alıyorum.

Aybike

Yalçın İspir

AB Uzmanı @ Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Bilkent Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler

Kariyerimde, karanlıkta el yordamıyla yolumu bulduğum bir süreç yaşadığım ve bu sürecin sıkıntılarını iyi bildiğim için benzer beklentileri olan bir kişiyi aydınlatıyor olmak oldukça mutluluk verici. Öte yandan bu sürecin benim kişisel gelişimime de çok şey kattığını her geçen gün daha iyi anlıyorum.

Aybike Yalçın İspir Umut Irmaksever

Umut

Irmaksever

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

Bilkent Üniversitesi

Önümdeki belirsizliklerle ve sonsuz sayıda değişkenle dolu gelecek için yol çizmeye çalışırken varış noktasından bir örnek görmek büyük bir şans oldu benim için. Artık daha isabetli kararlar vermek ve sonuçlarını önceden kestirebilmek benim için büyük bir kazanım.

Seda

Kayrak Bilgen

Takım Lideri @ İstanbul Ticaret Konseyi - Danimarka Dışişleri Bakanlığı

Koç Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler

Kendi üniversite yıllarımı ve kariyerle ilgili kafa karışıklığımı düşünüp, aynı yollardan geçen birine yardımcı olmak ve yol göstermek fikri bana çok heyecan verici geldi. Mentimle birbirimizden birşeyler öğrenmek ve birlikte gelişim sağlamak amacıyla yaptığımız görüşmelerden büyük keyif alıyorum.

Seda Kayrak Bilgen İrem Bengü Balkaya

İrem Bengü

Balkaya

Uluslarası İlişkiler

Bilkent Üniversitesi

Mentorink, alanımla ilgili şu an ve gelecek adına yol gösterici bulmamı sağlamakta. Birebir görüşmelerle oluşan samimi ortamla sorularıma çözümler buluyorum. Menti olarak çevremle bu deneyimi paylaşıyor ve ben de onlara yol göstermeye çalışıyorum.

Banu Güz Melih Kılıç
Lale Kof Mahmut Kafkas
Burak Gökçe Selman Parlak
Burcu Annakkaya Deniz İş
Burç Tanır Burcu Şaşkın
Gözde Tuzcu Almila Ceren Baykan
Çağlar Öner Burak Abacı
Asil Şenol Şeyda Ilgaz
Mehmet Sencer Karadayı Yunus Eren Güzel
Aysu Erdoğdu Gizem Dikdere
Altuğ Bayram Gökhan Karaova
Büşra Zengin Esra Karaşin
Efe Bozkır Cenk Cidecio
Aybike Yalçın İspir Umut Irmaksever
Seda Kayrak Bilgen İrem Bengü Balkaya
Tüm dünyadan Mentor ve Mentiler Mentorink Ailesi’nde bir araya geliyor